Age Group 16U | Weight 160 | Round Round 1 |
Result
Michael Taheny (Richards) TF 8-0 Jacob Luce (Hurricane Wrestling Club)
|
Age Group 16U | Weight 160 | Round Round 1 |
Result
Zachary Kruse (Izzy Style Wrestling) TF 8-0 Johnathan Stakenas (Mat Rats)
|
Age Group 16U | Weight 160 | Round Round 1 |
Result
Brady Brewick (Genoa- Kingston) Fall 0:34 Jackson Wagemann (Little Huskies WC)
|
Age Group 16U | Weight 160 | Round Round 1 |
Result
Anthony Gutierrez (SPAR Wrestling Academy) TF 8-0 Alexander Lizak (Team Natural)
|
Age Group 16U | Weight 170 | Round Round 1 |
Result
Matthew Lapacek (Izzy Style Wrestling) TF 8-0 Hector Soto (Fox Lake WC)
|
Age Group 16U | Weight 170 | Round Round 1 |
Result
Hannan Muslimovic (Fremd Vikings) Fall 1:00 Erick Rivas (Hurricane Wrestling Club)
|
Age Group 16U | Weight 170 | Round Round 1 |
Result
Sean Kolkebeck (Hurricane Wrestling Club) TF 15-7 Maxwell Corral (Victory Elite)
|
Age Group 16U | Weight 170 | Round Round 1 |
Result
Nicholas Ronchetti (Callan) TF 8-0 Erick Esquivel (Mat Rats)
|
Age Group 16U | Weight 182 | Round Round 1 |
Result
James Soliz (Bees Wrestling Club) TF 8-0 Jimmy Amatore (Notre Dame WC)
|
Age Group 16U | Weight 182 | Round Round 1 |
Result
Tyler Ott (Mat Rats) TF 9-0 Landyn Windham (Oregon)
|
Age Group 16U | Weight 195 | Round Round 1 |
Result
Gabino Perez (Beat the Streets) TF 10-2 Brian Petrancosta (Mat Rats)
|
Age Group 16U | Weight 195 | Round Round 1 |
Result
Jacob Smetters (Naperville Central) TF 8-0 Bruce Walker (Fox Lake WC)
|
Age Group USA Junior | Weight 120 | Round Round 1 |
Result
Gauge Shipp (Young Guns WC) TF 12-4 Tyler Weidman (Relentless Training Center)
|
Age Group USA Junior | Weight 120 | Round Round 1 |
Result
Froylan Racey (Iguana Wrestling Club) TF 11-2 Zachary Parisi (Izzy Style Wrestling)
|
Age Group USA Junior | Weight 126 | Round Round 1 |
Result
Joshua Vazquez (Izzy Style Wrestling) TF 9-0 Ryan Goddard (Oswego Wrestling Club)
|
Age Group USA Junior | Weight 126 | Round Round 1 |
Result
Donald Cannon (Izzy Style Wrestling) Dec 11-6 Daniel Aranda (Hurricane Wrestling Club)
|
Age Group USA Junior | Weight 126 | Round Round 1 |
Result
Massey Odiotti (Loyola Academy) TF 8-0 donnie fields (Downers Grove WC)
|
Age Group USA Junior | Weight 126 | Round Round 1 |
Result
Paul Woo (Izzy Style Wrestling) TF 8-0 Jaden Roth (Built By Brunson Wrestling)
|
Age Group USA Junior | Weight 132 | Round Round 1 |
Result
Brian Beers (Built By Brunson Wrestling) TF 9-0 Solomon Gilliam (Mat Rats)
|
Age Group USA Junior | Weight 132 | Round Round 1 |
Result
Brock Smith (Young Guns WC) TF 9-0 Cameron Griffin (Beat the Streets)
|
Age Group USA Junior | Weight 132 | Round Round 1 |
Result
Jalen Dunson (Little Huskies WC) TF 15-5 Dominic Schiavone (Izzy Style Wrestling)
|
Age Group USA Junior | Weight 132 | Round Round 1 |
Result
Maddox Khalimsky (The Wrestling Academy) TF 10-0 Julian Hernandez (Beat the Streets)
|
Age Group USA Junior | Weight 138 | Round Round 1 |
Result
Douglas Zimmerman (Fox Lake WC) TF 12-2 Cade Hey (Dixon High School)
|
Age Group USA Junior | Weight 138 | Round Round 1 |
Result
Colin Claffey (Beat the Streets) WBF Michael DiBenedetto (Mat Rats)
|
Age Group USA Junior | Weight 138 | Round Round 1 |
Result
Anthony Streib (Relentless Training Center) Fall 2:19 Jack Connell (SPAR Wrestling Academy)
|