Sign in with USA Wrestling Membership
2021 Last Chance WTT Qualifier
Age Group Greco Roman Weight 130 Round RR Rnd 5 Result
Keaton Fanning (NMU-National Training Center) VPO1 6-5 Courtney Freeman (Marines)
Age Group Greco Roman Weight 77 Round RR Rnd 5 Result
Rashad Kennedy () VSU 9-0 4:30 Austin Farabaugh (Army (WCAP))
Age Group Greco Roman Weight 97 Round RR Rnd 3 Result
MacAron Kukowski () VFA 3:35 5-3 Christian Rouleau (Minnesota Storm)
Age Group Greco Roman Weight 97 Round RR Rnd 3 Result
Miguel Baray (River Valley Wrestling Club) VFA 0:43 4-0 Duncan Lee ()
Age Group Greco Roman Weight 72 Round RR Rnd 3 Result
Justus Scott () VPO 6-0 Zachary Revier ()
Age Group Greco Roman Weight 82 Round RR Rnd 3 Result
Tyler Cunningham () VFO 0-0 James Burks ()
Age Group Greco Roman Weight 77 Round RR Rnd 5 Result
Jared Fekete (North Carolina) VSU1 16-6 2:34 Tony Raupp (Minot MatWrats Wrestling Club)
Age Group Greco Roman Weight 67 Round 3rd Place Result
Ty Lydic (Westmoreland County Wrestling Club) VSU 11-0 3:36 Justin Kopet (Minnesota)
Age Group Greco Roman Weight 72 Round RR Rnd 3 Result
Gabriel Lewis () VSU 8-0 1:20 Eric Goodman ()
Age Group Greco Roman Weight 60 Round RR Rnd 3 Result
Thomas Hicks () VSU1 10-1 2:07 Camden Russell ()
Age Group Greco Roman Weight 67 Round Finals Result
Robert Perez 111 () VFA 4:46 7-1 Logan Savvy ()
Age Group Greco Roman Weight 63 Round RR Rnd 5 Result
Aidan Nutter (Wisconsin) VFO 0-0 Steven Resnick (Pennsylvania)
Age Group Freestyle Weight 97 Round RR Rnd 3 Result
Duncan Lee () VPO1 12-7 Katrell Moss ()
Age Group Greco Roman Weight 63 Round RR Rnd 5 Result
Farrokh Safaeinejad (SWAT (Sheldon Wrestling Academy Training)) VFA 0:53 4-0 Logan James (Iowa)
Age Group Freestyle Weight 125 Round 3rd Place Result
Shawn Streck (Titan Mercury Wrestling Club (TMWC)) VSU1 15-5 5:12 Mauro Correnti (New York Athletic Club)
Age Group Freestyle Weight 97 Round RR Rnd 3 Result
Morgan Smith () VSU 10-0 1:03 Erik Hinckley ()
Age Group Freestyle Weight 86 Round RR Rnd 5 Result
Kyle Summers (Missouri) VPO1 8-2 Kyle Ryan (Oklahoma)
Age Group Freestyle Weight 86 Round RR Rnd 5 Result
Andrew Morgan (Wrestling Prep) VSU1 14-4 4:00 Michael Nelson (Minnesota)
Age Group Greco Roman Weight 130 Round RR Rnd 4 Result
Tom Foote (South Side Wrestling Club) VIN 0:00 0-0 Jordan Miron (South Side Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 74 Round RR Rnd 3 Result
Jarrett Jacques () VSU 10-0 4:36 Austin Braun ()
Age Group Freestyle Weight 125 Round Finals Result
Demertius Thomas () VFA 1:01 6-0 Lucas Davison ()
Age Group Freestyle Weight 79 Round 3rd Place Result
Jaison White (New England Regional Training Center) VSU 10-0 0:39 Jesse Shearer (North Dakota)
Age Group Freestyle Weight 79 Round Finals Result
Quentin Perez () VSU1 18-7 2:59 Austin Brenner ()
Age Group Freestyle Weight 70 Round 3rd Place Result
Collin Purinton (Nebraska Wrestling Training Center) VPO1 9-7 Austin Headlee (Sunkist Kids Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 57 Round RR Rnd 3 Result
Codi Russell () VPO1 12-8 Peter Del Gallo ()