Sign in with USA Wrestling Membership
2019 Bill Farrell Memorial International
Age Group Freestyle Weight 125 Round Finals Result
Gable Stevenson (Gopher Wrestling Club - RTC) VPO1 4-1 Dominique Bradley (Sunkist Kids Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 97 Round Finals Result
Kyle Snyder (Titan Mercury Wrestling Club/NLWC) VSU 10-0 2:38 Michael Macchiavello (Titan Mercury Wrestling Club/WOLFPACK)
Age Group Freestyle Weight 86 Round Finals Result
Alex Dieringer (Titan Mercury Wrestling Club/COWBOY WC) VPO1 7-2 Myles Martin (Titan Mercury Wrestling Club/OHIO RTC)
Age Group Freestyle Weight 74 Round Finals Result
Isaiah Martinez (Titan Mercury Wrestling Club/ILLINIRTC) VSU 12-0 2:02 Jason Nolf (Nittany Lion Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 65 Round Finals Result
Jordan Oliver (Sunkist Kids Wrestling Club) VPO1 8-6 Frank Molinaro (Titan Mercury Wrestling Club/OKRTC)
Age Group Freestyle Weight 57 Round Finals Result
Seth Gross (Sunkist Kids Wrestling Club) VSU1 11-1 4:52 Nathan Tomasello (Titan Mercury Wrestling Club/OHIO RTC)
Age Group Freestyle Weight 125 Round 3rd Place Result
Amarveer Dhesi (Canada) VPO1 10-2 Nick Nevills (Nittany Lion Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 97 Round 3rd Place Result
Hayden Zillmer (Gopher Wrestling Club - RTC) VPO 4-0 Ty Walz (Titan Mercury Wrestling Club/SERTC)
Age Group Freestyle Weight 86 Round 3rd Place Result
Nathan Jackson (New York Athletic Club) VPO1 4-4 Brett Pfarr (Gopher Wrestling Club - RTC)
Age Group Freestyle Weight 74 Round 3rd Place Result
Nazar Kulchytskyy (Titan Mercury Wrestling Club/STORM) VPO1 9-3 Mekhi Lewis (Titan Mercury Wrestling Club/SERTC)
Age Group Freestyle Weight 65 Round 3rd Place Result
Evan Henderson (Titan Mercury Wrestling Club) VPO1 14-12 Joseph McKenna (Titan Mercury Wrestling Club/PENNRTC)
Age Group Freestyle Weight 57 Round 3rd Place Result
Nick Suriano (Unattached) VPO1 8-1 Nahshon Garrett (Titan Mercury Wrestling Club/FLWC)
Age Group Freestyle Weight 125 Round Consi-Semis Result
Nick Nevills (Nittany Lion Wrestling Club) VFA 5:59 4-4 Youssif Hemida (New York Athletic Club)
Age Group Freestyle Weight 125 Round Consi-Semis Result
Amarveer Dhesi (Canada) VSU 11-0 1:31 Sean Molle (Canada)
Age Group Freestyle Weight 97 Round Consi-Semis Result
Ty Walz (Titan Mercury Wrestling Club/SERTC) VPO1 7-4 Derek White (Titan Mercury Wrestling Club/COWBOY WC)
Age Group Freestyle Weight 97 Round Consi-Semis Result
Hayden Zillmer (Gopher Wrestling Club - RTC) VSU 13-0 2:58 Riley Lefever (Nittany Lion Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 74 Round Consi-Semis Result
Mekhi Lewis (Titan Mercury Wrestling Club/SERTC) VPO1 5-1 Thomas Gantt (Titan Mercury Wrestling Club/WOLFPACK)
Age Group Freestyle Weight 86 Round Consi-Semis Result
Nathan Jackson (New York Athletic Club) VSU 11-0 3:28 Illia Archaia (Ukraine)
Age Group Freestyle Weight 86 Round Consi-Semis Result
Brett Pfarr (Gopher Wrestling Club - RTC) VPO1 10-8 Domenic Abounader (Lebanon/NYAC)
Age Group Freestyle Weight 65 Round Consi-Semis Result
Evan Henderson (Titan Mercury Wrestling Club) VSU 10-0 2:57 Bryce Meredith (New York Athletic Club)
Age Group Freestyle Weight 57 Round Consi-Semis Result
Nick Suriano (Unattached) VSU 10-0 5:39 Zane Richards (Titan Mercury Wrestling Club/ILLINIRTC)
Age Group Freestyle Weight 65 Round Consi-Semis Result
Joseph McKenna (Titan Mercury Wrestling Club/PENNRTC) VSU 10-0 0:35 Ben Whitford (Titan Mercury Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 57 Round Consi-Semis Result
Nahshon Garrett (Titan Mercury Wrestling Club/FLWC) VPO1 9-2 Darian Cruz (New York Athletic Club)
Age Group Freestyle Weight 125 Round Consi of 4 Result
Nick Nevills (Nittany Lion Wrestling Club) VPO1 6-1 Garrett Ryan (Sunkist Kids Wrestling Club)
Age Group Freestyle Weight 74 Round Consi-Semis Result
Nazar Kulchytskyy (Titan Mercury Wrestling Club/STORM) VIN Vincenzo Joseph (Nittany Lion Wrestling Club)